ترفندهای ست لباس
  •        دونستن یه سری اصول اولیه خیلی میتونه در خوشتیپی و ست کردن لباسهاتون کمکتون کنه که اینجا ما به چندتاش اشاره میکنیم:
  •  رنگ‌های اولیه و ثانویه که در چرخه رنگ در کنار هم قرار میگیرن موقع ترکیب هم با یکدیگر هم‌خوانی دارن مثلا آبی با بنفش و سبز هماهنگی داره و زرد با قرمز و نارنجی. این رنگ‌ها میتونن با هم ترکیب شوند اما از نظر بصری، نور یکدیگر را به‌شدت کاهش می‌دهند. ست کردن این رنگ‌ها خوبه ولی زیاد چشمگیر نیست.
  • به رنگ‌های اولیه و ثانویه‌ای که در چرخه رنگ مقابل یکدیگر قرار گرفتن، رنگ‌های مکمل گفته میشود مثلا بنفش از ترکیب قرمز و آبی به وجود آمده و با رنگ اصلی زرد در تضاد هست. رنگ سبز از ترکیب زرد و آبی به وجود آمده و با رنگ قرمز کنتراست (هم‌خوانی) مکمل داره. این رنگ‌ها «کنتراست مکمل» نامیده میشن چون همدیگر را کامل می‌کنن و وقتی در کنار هم قرار می‌گیرن، جلوه همدیگه رو قوت می‌بخشند و تاثیر رنگ‌ها زمانی بیشتر میشه که به تنهایی استفاده می‌شوند. ترکیب این رنگ‌ها در یک ست لباس، زیبایی قابل توجهی خلق می‌کنه.
  •  اگه لباسی دارید که از ترکیب چند رنگ طراحی و دوخته شده، اصل بر اینه که با یکی از رنگ‌ها هماهنگ‌سازی را انجام بدید؛ اون هم رنگی که بیشتر از همه در لباس به کار رفته .
  • پارچه‌هایی که طرح‌های مختلف دارن، برای ست کردن و پوشیده شدن کنار هم توصیه نمیشن. از نظر زیباشناسی ترکیب یک بلوز راه‌راه با دامن خال‌خالی جالب به نظر نمیرسه، البته طراحان از این ترکیب استفاده می‌کنن ولی آنها اصول حرفه‌ای‌تری را می‌شناسن که نتیجه کار را دلنشین می‌کند. برای شما که نگاه حرفه‌ای در زمینه لباس ندارید، بهتر است از این ترکیب پرهیز کنید یا ست‌های کامل طراحان را به کار ببرید.
  • لباس رنگیعلارقم تمام این نکته ها فراموش نکنید که شما آزادید که هر چی دوست دارید بپوشید تا وقتی که شما ست لباس خودرا دوست داشته باشید، نظر دیگران چه اهمیتی دارد؟!